Polacy z trzema medalami w lekkoatletycznych HMŚ w Sopocie [RELACJA]

Paweł Słójkowski 09.03.2014
Adam Kszczot ze srebrnym medalem Halowych Mistrzostw Świata w Sopocie
Adam Kszczot ze srebrnym medalem Halowych Mistrzostw Świata w Sopocie, foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Sobota w Sopocie dała polskim sportowcom pierwszy złoty medal. W niedzielę srebro dołożyli Angelika Cichocka i Adam Kszczot. Zdyskwalifikowany został Marcin Lewandowski, który zajął trzecie miejsce.

18:30 - Bieg na 60 metrów ppł: Amerykanin Omo Oshage został złotym medalistą lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Świata w Sopocie. Czas mistrza to 7,45 s. O jedną setną sekundy wolniej pobiegł drugi na mecie Francuz Pascal Martinot-Lagarde. Brąz także przypadł Francuzowi. Garfield Darien uzyskał rezultat 7,47

18:25 - Skok wzwyż: Katarczyk Mutaz Essa Barshim wynikiem 2,38 m zdobył złoty medal halowych lekkoatletycznych mistrzostw świata w skoku wzwyż. Srebro takim samym rezultatem wywalczył w Sopocie Rosjanin Iwan Uchow, a brąz Ukrainiec Andrij Procenko - 2,36

18:20 - Trójskok: Karol Hoffmann nie poprawił swojego wyniku i zajął 5. miejsce

18:15 - Trójskok: złoty medal zdobył Lyukman Adams z wynikiem 17,37 metra:

18:10 - Bieg na 60 metrów: panie walczą o medale. Jamajka Shelly Fraser-Pryce zdobywa złoto z czasem 6,92! Iworyjka Murielle Ahoure ze srebrem, a brąz po brąz sięgnęła Tianna Bartoletty z USA

Tak Jamajka wbiegała na metę. Trzeba przyznać, że lekkoatletka jest naprawdę nieziemską formę:

18:05 - Bieg na 800 metrów: Marcin Lewandowski zdyskwalifikowany i nie będzie brązowego medalu dla Polaka. N najniższym stopniu podium stanie Brytyjczyk Andrew Osagie

17:55 - Sztafeta 4x400 metrów: niestety, Polki bez medalu, Amerykanki zdominowały bieg, na drugim miejscu Jamajki, na trzecim Brytyjki. Polki na piątej pozycji. Składy rywalek zostały wzmocnione i zarysowała się duża różnica już przy pierwszej zmianie. Niestety, Polki nie miały w tym biegu zbyt dużych szans...

17:50 - Sztafeta 4x400 metrów: za chwilę start sztafety kobiet 4x400 metrów. Zaczęło się od falstartu, aparatura szwankuje, ale może to złe dobrego początki

17:40 - Bieg na 800 metrów: zagrożony medal Lewandowskiego. Brytyjczycy złożyli protest, że Polak na ostatnim okrążeniu przekroczył wewnętrzną linię bieżni. Polak potwierdził, że stanął stopą na linii, ale nie wiadomo, czy zostanie za to zdyskwalifikowany. Sędziowie debatują

17:35 - Trójskok: Karol Hoffmann skoczył 16,89 i uzyskał najlepszy wynik w tym sezonie, poprawiając swój życiowy rekord w hali prawie o 20 centymetrów. Radość sportowca była ogromna, jednak jak na razie jest jednak poza podium. 4. miejsce Polaka